ביטוח רכב

ביטוח רכב

הטבה מיוחדת למצטרפים חדשים

לכל רוכשי ביטוח לרכבי הקבוצה באתר – תינתן הנחה נוספת

מבצע
החודש!

ביטוח רכב

לפני שרוכשים פוליסת ביטוח לרכב כדאי לדעת

ביטוח רכב הוא לא עסק מסובך או בכל אופן עם סוכן טוב אפשר לפשט את התהליך,

רכישת רכב היא עסק יקר, אבל גם אחזקתו לא זולה. מעבר לדלק, לבדיקות במוסך, לאביזרי בטיחות  ישנה  גם הוצאה שהינה בלתי נפרדת מקנייה של רכב. מדובר על  ביטוח, אשר מטרתו לכסות אתכם במקרה של תאונה חלילה.

ביטוח לרכב מתחלק לשלושה סוגים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג', ושלושתם ביחד מעניקים לכם ביטוח רכב שמכסה אתכם מכל הכיוונים. לפני שאתם רוכשים ביטוח רכב, תוכלו לקרוא כאן כמה טיפים חיוניים שיעזרו לכם לבחור את הביטוח המשתלם ביותר.

ביטוח חובה

אם יש בבעלותכם רכב, אתם ודאי יודעים שעל פי החוק אתם מחויבים לרכוש ביטוח חובה. אשר כשמו כן הוא היחיד שיש חובה חוקית לרכוש,  האחריות לכיסוי של ביטוח חובה בתוקף של הרכב שלכם חלה על הבעלים של הרכב ביטוח החובה מכסה רק  נזקי גוף שנגרמו להולכי רגל, נוסעים ולנהג כתוצאה מתאונה שנגרמה על ידי הרכב שלך. בעצם, ביטוח החובה הוא הדרך בה המדינה שומרת על הזכויות של כל מי שעשוי להיפגע גופנית על ידי הרכב שלכם.

בעבר מחיר ביטוח החובה היה אחיד לכל כלי הרכב והנהגים. כיום מחירי ביטוח החובה תלויים בגורמים רבים, כולל גיל (נהג צעיר ישלם יותר מנהג מבוגר יותר), דגם הרכב, אמצעי בטיחות ברכב והעבר שלכם. למשל, אם נזקפו לחובתכם עבירות תנועה רבות – סביר שהביטוח שתשלמו יהיה גבוה יותר מזה של מי שעברו נקי מעבירות תנועה. מעבר לכך, לא כל חברות הביטוח יסכימו לבטח אתכם אם יש לכם עבר נהיגה בעייתי (שלילות רישיון למשל, נקודות, מעורבות בתאונות רבות, קנסות וכדומה).

אם אתם נהגים עם עבר בעייתי או בעלי רכב שהיו מעורבים בתאונות רבות, ובמידה ואף חברת ביטוח לא מעוניינת לבטח אתכם בביטוח חובה, תוכלו לפנות ל-"פול". ה-"פול" הוא גוף שהוקם על ידי איגוד חברות הביטוח והוא מחויב ללתת מענה לכל נהג שיפנה אליו. עם זאת, תעריפי הפול גבוהים בכ-20% לפחות ממחירי השוק. גוף ממשלתי נוסף הוא קרן הפיצויים קרנית, שמפצה נפגעי תאונות דרכים שהרכב שפגע בהם לא מבוטח, או במקרה של תאונת "פגע וברח". כלי רכב בעייתי מבחינת חברות הביטוח הוא האופנוע. חברות ביטוח רבות אינן מסכימות לבטח אופנועים וקטנועים. הסיבה לכך היא שהסיכוי לתאונה גדול משמעותית – ופציעות הגוף של אופנוענים קשות יותר בדרך כלל. גם במקרה זה ה-"פול" יבטח אתכם בביטוח אופנועים במידה ואף אחד אחר לא מסכים.

ביטוח רכב מקיף

ביטוח רכב מקיף הוא ביטוח אופציונלי, ונועד לכסות נזקים שנגרמו לרכב שלכם כתוצאה מתאונה, פריצה, גניבה, חבלה, נזקי טבע ועוד. פוליסות מסוימות אף מכסות נזקים לציוד בתוך הרכב, במידה והצהרתם על הציוד הנ"ל לפני שרכשת את הפוליסה. כך למשל, אם יש לכם ברכב מערכת מולטימדיה שהצהרתם עליה והיא נגנבה ויש סעיף המפצה אתכם בפוליסה, תוכלו לתבוע החזר. ביטוח המקיף כולל בתוכו כיסוי המכסה נזקים שאתם עלולים לגרום לצד שלישי.

ביטוח צד שלישי

גם ביטוח צד ג' הוא ביטוח אופציונלי,. ביטוח צד ג' מכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי על ידי הרכב שלכם. אם אתם אשמים בתאונה, חברת הביטוח תשלם חלק או את כל הפיצויים שתבע מי שפגעתם בו. הפיצוי עשוי להינתן לא רק לכלי רכב שנפגעו בתאונה, אלא גם במקרים בהם פגעת ברכוש, ציוד וכדומה. כך למשל, אם כתוצאה מתאונה הרכב שלכם פגע למשל בעמוד חשמל, או רכוש כלשהו – חברת הביטוח תפצה את בעל הגדר בגין הנזק שנגרם לו.

מתי ביטוח רכב לא יכסה אתכם?

קיימים מצבים בהם חברת הביטוח תסרב לבטח אתכם, למשל במקרה של ריבוי תביעות או לשלם תביעה למשל, אם נהגתם תחת השפעת סמים וגרמתם לתאונה .

חברת הביטוח עלולה לראות בכך הפרה של הפוליסה ולא תסכים לכסות אתכם. תמהר. או למשל, אם נסעתם לרשות הפלסטינית, ביטוח הרכב שלכם אינו תקף שם.

מקרה אחר עשוי להיות אם השארתם את הרכב פתוח עם מפתחות במתנע והוא נגנב – האחריות במקרה זה  עלולה לחול, לפחות בחלקה, עליכם. במקרים רבים שוכרת חברת הביטוח חברת חקירות על מנת לבדוק את מידת האחריות של בעל הרכב.

אלו מספר דוגמאות שבהן כדאי לקבל יעוץ מסוכן ביטוחי מקצועי.

מה עליכם לבדוק לפני שאתם רוכש ביטוח רכב?

ראשית, עליכם להגדיר מהם הצרכים שעשויים להיות לכם ושתהיו מעוניינים לכסות.

האם ביטוח מקיף או רק צד שלישי, מה גיל הנהגים המבוקש ואיך ניתן להוזיל עלויות על ידי רכישת פוליסה ייעודית לנהגים צעירים. האם אתם לא נוסעים בשבת וזכאים להנחה, איזה מיגון נדרש לביטוח וכדומה.

בנוסף, כמו בכל דבר בחיים, רצוי לערוך השוואה מקיפה בין כל חברות הביטוח ולבחון היטב כל סעיף שמוצע לכם. חשוב מאוד שתבדקו מהם המצבים בהם לא תהיו מכוסה, ומהן התוספות הנדרשות במידה וכן תרצו להוסיף כיסויים שאינם נכללים בפוליסה המקורית. כמו כן, בדקו מה גובה ההשתתפות העצמית שתידרשו לשלם במקרה של תביעת ביטוח והשוו בין כל ההצעות.

חשוב שתדעו: חברות הביטוח יכולות להציע לכם ביטוח חובה, מקיף וצד ג' כחבילה שעשויה להשתלם לכם יותר במחיר מאשר אם תרכשו כל ביטוח בנפרד.

אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתרים ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!

הגדלת טקסט
ניגודיות מוגברת